Üheskoos meie organisatsiooniga saavad Sulle osaks uued kogemused, Sa avastad senitundmatuid kultuure, Sa õpid ja jagad. Continuous Action pakub Sulle võimalusi muutuste elluviimiseks.

Meenutused messilkäigust Tuleviku kompass 2015


18.novembril toimus infomess Tuleviku Kompass 2015, mille peamine eesmärk oli tutvustada Saaremaa noortele erinevaid formaalse- ja mitteformaalse õppe, eneseteostuse ja vaba aja sisustamise võimalusi nii kodu- kui välismaal. 

Ka MTÜ Continuous Action oli messil esindatud ning tutvustas noortele mitteformaalse õppe võimalusi läbi erinevate Erasmus+ võtmetegevuste. Rääkisime sellest, mida peetakse silmas noortevahetuse all ja kinnitasime, et ühtegi Eesti noort kellegi vastu välja ei vahetata (nojah, „Naistevahetus“ teleprojektina ju täitsa eksisteerib, ilmselt sealt ka paralleelid noortevahetusega J). Selgitasime, missugustel erinevatel koolitustel osaleda on võimalik, milliseid põnevaid teemasid on seni käsitletud ja ka seda, et vanusepiiri koolitustel osalemiseks pole. Avasime EVT ehk Euroopa Vabatahtliku Teenistuse olemust, jagasime omi kogemusi ning panime nii mõnelegi gümnaasiumit lõpetava ning edasise osas valikuid tegeva noore mõtetesse „EVT-seemne“ idanema- võib-olla tasuks tõesti võtta peale 12 aastat kestnud õpinguid aeg, et vabatahtlikku tööd tehes maailma avastada, iseennast paremini tundma õppida ja oma tugevusi mõne südamelähedase projekti heaks rakendada? Näitasime fotosid toimunud projektidest ning jagasime infomaterjale ja kontakte. Messimängu raames panime noored aga hoopiski unistama.

Küsimusi, mille põhjal unistused lendu lasta, oli kolm:
Kui saaksid reisida ükskõik kuhu maailmas, siis kuhu reisiksid?
Kui saaksid õppida ükskõik mida, siis mida õpiksid?
Kui oleksid kõikvõimas maailmaparandaja, siis mida maailmas muudaksid?

Oma vastuse kirjutasid noored mängunupu kujulisele paberile, mis ühelt poolt on tuttav Continuous Actioni logolt, teisalt aga sümboliseerib hästi messi kandvat ideed ja küsimust, mida seda külastavad noored ilmselt juba iseendalt küsimas on- „Milline on minu järgmine käik?

Vastused olid väga erinevad, kuid mõningaid ühiseid jooni neist siiski leida võis. Nii on näiteks populaarsemateks unistuste reisisihtkohtadeks Prantsusmaa, Ameerika ja Brasiilia ning maailma parandamise ideedeks rahu, armastuse ja õnnelikkuse külvamine ning koduta loomade ja inimeste aitamine. Või siis hoopis Saaremaa ja mandri vahele silla ehitamine J Õpiunistused olid aga kõik nii erinevad, et populaarseimat välja tuua ei saagi. Esindatud olid nii arstid, kokad, juuksurid, õigusteadlased, piloodid kui paljude muude erialade esindajad. Eristuvaks on ühe osaleja unistus õppida mõtlema kastist välja.  Selle unistustuse täitmise jaoks on meie poolt pakutavad projektid täpselt õige algus!

Täname Saaremaa noori pealehakkamise, avatud meele, unistamise ja suure huvi eest meie poolt pakutavate võimaluste vastu.

Kohtumiseni järgmistel kordadel!