Üheskoos meie organisatsiooniga saavad Sulle osaks uued kogemused, Sa avastad senitundmatuid kultuure, Sa õpid ja jagad. Continuous Action pakub Sulle võimalusi muutuste elluviimiseks.

Laulu- ja tantsupidu pani eesti rahvaga ühes hingama ka 15 välisvabatahtlikku üle Euroopa


2.-5. juulil 2009 toimunud XXV Laulupeo ja XVIII Tantsupeo „ÜhesHingamine“ korraldamisel olid abiks 15 vabatahtlikku üle Euroopa, kellele sai osaks unikaalne kogemus anda oma panus eestlaste suursündmuse korraldamisse.

„Tegemist on esmakordse grupiviisilise Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projektiga Eestis, mille eesmärgiks on anda ka väljastpoolt Eestit laulu- ja tantsupeo teema vastu huvitundvatele noortele vabatahtlikele võimalus tutvuda lähemalt eesti kultuuri ühe olulisema traditsiooniga, mõista meie ajalugu, inimesi ja kohalikku eluolu ning lisaks sellele omandada rahvusvahelises erineva kultuuritaustaga meeskonnas töötamise kogemus“, tõi rahvusvaheliste vabatahtlike kaasamise olulisuse välja Elen Brandmeister, vabatahtlike koordineeriva organisatsiooni MTÜ Continuous Action juhataja.

Noored vabatahtlikud kümnest riigist – Austriast, Rootsist, Itaaliast, Hispaaniast, Bulgaariast, Lätist, Leedust, Suurbritanniast, Kreekast, Ungarist  ja Prantsusmaalt saabusid Eestisse juba 1. juunil ja võtsid kahe kuu jooksul osa nii laulu- ja tantsupeo ettevalmistusest, läbiviimise protsessist kui ka mitmesugustest rahvapeoteemalistest järeltegevustest. Laulu- ja tantsupeo ajal võis neid märgata nii rongkäigus kui ka festivali areenidel – lauluväljakul ja Kalevi staadionil, abistamas rahvapeo külastajaid ning Tallinnasse spetsiaalselt selleks puhuks saabunud väliskülalisi ja esinejaid.

Vabatahtlike teenistus algas intensiivse koolitusperioodiga ning teoreetiliste ja praktiliste eesti keelt ja kultuuri tutvustavate töötubadega. Laulu- ja tantsupeo traditsiooniga paremaks tutvumiseks arusaamiseks osaleti nii eesti rahvatantsu kui ka –laulu loengutes ja praktilistes tundides, samuti külastati Tartu laulupidu, lisaks tutvuti keskaegsete gastronoomiliste elamustega restoranis Olde Hansa.

 

 

Vabatahtlike muljed Eestist on positiivsed. „Tulin Eestisse ilma kindla teadmiseta siinsest kultuurist ja inimestest. Olin näinud mitmeid fotosid Eestist, aga siiani kogetu on palju muljetavaldavam kui oskasin arvata“, sõnas Eestis esmakordselt viibiv Manuel Oberhollenzer Austriast. „Siin viibitud kahe nädala jooksul oleme saanud väga mitmeid uusi teadmisi Eesti kohta ja külastanud põnevaid paiku Tallinnas. Lisaks on koolitusprogramm keskendunud suures osas Eesti laulu ja tantsupeo traditsiooni tutvustamisele, mis on imetlusväärne ja mida minu kodulinnas Innsbruckis ei kohta“, lisas Oberhollenzer. Vaata ka vabatahtlike fotosid!

 

XXV laulu- ja XVIII tantsupidu „ÜhesHingamine“ toimus 2.-5. juulil Tallinnas. Peo juhatas 2. juulil sisse pillipidu Raekoja platsil, sellele järgnesid kolm tantsupeo etendust „Meri“ ja kaks päeva kestev laulupidu.

Käesolev projekt on ellu viidud Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.

 

 


Lisatud: 5.07.2009 // 12:00